Na predaj lukratívna nehnuteľnosť - rodinný dom DonovalySanReal Jana Anderlová 0948 880 107 vám ponúka na predaj lukratívnu nehnuteľnosť, rodinný dom na Donovaloch.

POLOHA
Nehnuteľnosť má unikátnu polohu na okraji národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra s nádhernými výhľadmi na scenériu obidvoch národných parkov, Starohorských Vrchov až po najvzdialenejší horizont, tvorený Kremnickými Vrchmi. Usadlosť je situovaná 10 minút chôdze od centra Donovalov.

BUDOVY
Usadlosť je situovaná na rozľahlom slnečnom pozemku o výmere 2448 m2, v tichej severozápadnej časti obce Donovaly. Usadlosť sa skladá z murovaného rodinného domu, ktorý bol skolaudovaný na jeseň 2016, drevenej stodoly, postavenej v roku 2019 a daľšej drevenej stavby, slúžiacej ako dreváreň. Usadlosť vznikla na mieste rodinnej rekreačnej chaty, postavenej v šesťdesiatych rokoch minulého storočia jej kompletnou rekonštrukciou na základe architektonického návrhu Akad. arch Jaroslavy Kubániovej a Ing. arch. Jaroslava Janeka v rokoch 2013 až 2016. V katastri je zapísaná ako rodinný dom. Nehnuteľnosť má jedného majiteľa, všetky majetko-právne náležitosti sú vysporiadané.

POZEMOK
Rozľahlý oplotený pozemok v extraviláne obce zaručuje zachovanie súkromia aj do budúcnosti. K nehnuteľnosti vedie cesta vysypaná štrkom, vybudovaná počas stavby domu. Cesta je situovaná na parcele, ktorá je evidovaná ako vecné bremeno pre užívateľa pozemkov, na ktorých je usadlosť umiestnená s právom vstupu, prechodu a prejazdu.
Pre celoročne udržiavanú prístupovú cestu je najpohodlnejšie používanie SUV. Jej dĺžka je cca 120 m.

ŠPECIFIKÁCIA
Nehnuteľnosť je napojená na elektrickú rozvodovú sieť. Má vlastný zdroj pitnej vody.
Vykurovanie je elektrické prostredníctvom podlahového kúrenia. V obývacej hale je umiestnený krb s krbovou vložkou, ktorý prostredníctvom teplovzdušných rozvodov vykuruje aj priestory poschodia.
Plne vybavená kuchyňa so zabudovanými spotrebičmi (umývačka riadu, chladnička, mraznička, varná doska a rúra).
Satelitné pripojenie na televízny signál.
WiFi (poskytovateľ: Orange).
Online pripojený bezpečnostný systém s kamerami.

PRÍZEMIE
Dominantným priestorom prízemia je obývacia hala, ktorá je priamo napojená na vonkajšiu terasu. Do domu sa vstupuje z terasy cez predsieň do obývacej haly. Z predsiene je prístupný príručný sklad. Súčasťou obývacej haly je kuchyňa a jedálenský kút. Z haly, vedľa krbu vedie schodisko na poschodie. Popod schodisko sa vstupuje do kúpeľne, z ktorej je možný vstup do hospodárskej miestnosti. Terasa je predĺžená do zadnej časti, s vonkajším otvoreným vstavaným krbom. Vonkajší krb je zabudovaný do obvodovej steny, je napojený na komín z nehrdzavejúcej ocele, umiestnený v obvodovom plášti budovy. V prednej časti je terasa visutá nad terén. Vysunutá terasa a balkón na poschodí sú uložené na oceľovej nosnej konštrukcii votknutej do obvodového muriva, podlaha je tvorená zváranými roštami zo žiarovo zinkovej ocele čo zaručuje prepadávanie snehu v zime.

POSCHODIE
Schodiskom z haly sa vystupuje na poschodie do spálne, z nej sa vstupuje na balkón. So spálňou susedí šatník. V zadnej časti poschodia sa nachádza ďalšia spálňa, ktorá je v súčasnosti využívaná ako pracovňa. Medzi obidvomi miestnosťami sa nachádza spojovacia chodba z ktorej sa vstupuje do kúpeľne.

STRECHA
Strecha je sedlová, so skrytým konštrukčným systémom. Na povrchu je tvorená ľahkou oceľovou krytinou z falcovaného pozinkovaného plechu. Z podhľadovej strany je obitá doskami z masívneho dreva identického dekoru ako drevený obklad stien terasy.

SUTERÉN
Dom má suterén v zadnej časti zapustený do terénu. Suterén je využívaný ako pivnica, v miestnosti sa nachádza elektrický kotol na ohrev vody.

Všetky podrobnejšie informácie vám poskytnem na osobnej obhliadke, kontaktujte ma na tel 0948 880 107.
Poskytujeme kompletný realitný a právny servis, vrátane katastrálnych a notárskych poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv.
V prípade potreby prefinancovania kúpy nehnuteľnosti poskytujeme kompletný hypotekárny servis aj do výšky 100% hodnoty nehnuteľnosti na základe vašej bonity.

Cena v RK cena dohodou

  • Štát: Slovensko
  • Okres: Banská Bystrica
  • Mesto: Donovaly
  • Vlastníctvo: osobné
  • Druh: Rodinný dom
  • Typ: predaj
Počet poschodí2
Zastavaná plocha112 m²
Rozloha pozemku2448 m²
Úžitková plocha200 m²
Vlastníctvoosobné
Statusaktívne
Vodastudňa
El. napätie230/400V
Kúpeľňaáno
Vykurovanieáno
Balkónáno
Terasaáno
Garážáno
Postavené zZmiešané
Krbáno
Káblová televíziaáno
Energetický certifikátánofoto

Jana Anderlová

Majiteľka a realitná maklérka
hovorím po slovenskyI speak englishmluvim česky

Telefón: 0948880107
E-mail: jana.anderlov6@gmail.com

všetky realitné ponuky makléra